انواع میز لپ تاپ و ساده‌ترین راهنمای خرید بهترین میز لپ تاپ را بشناسید!

راهنمای خرید میز لپ تاپ
در این مطلب میخوانید :

هنوز لپ تاپ خود را روی چند کتاب می‌گذارید که ارتفاع آن را تنظیم کنید تا دچار گردن درد نشوید؟ وقت تغییر فرا رسیده است. دیگر روش‌های قدیمی کارآمد نیستند و شما باید به دنبال راه‌هایی جدیدتر بگردید به ویژه اینکه در عصر حاضر کار در خانه یا به اصطلاح دورکاری بسیار رایج است. داشتن یک میز لپ تاپ مناسب در بین انواع میز لپ تاپ با تمام ویژگی‌هایش می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی شما تاثیر زیادی داشته باشد. در واقع چه در دفتر کار می‌کنید یا در خانه اطلاع از راهنمای خرید میز لپ تاپ و خرید آن یک راهکار عالی برای استفاده‌ی حداکثری و افزایش بهره‌وری است. 

ساعت‎‌ها کار پشت میز می‌تواند بدن شما را تحت‌تاثیر قرار دهد و همه چیز از بی حسی و گرفتگی در پاها گرفته تا درد در پشت و گردن را به همراه داشته باشد. یکی از راه‌های مبارزه با این مسائل، سرمایه گذاری روی یک میز مناسب است. میز لپ تاپ مناسب به شما این امکان را می‌دهد که در طول روز در بهترین حالت، کار خود را انجام دهید. میز مناسب می‌تواند به بهبود گردش خون و جلوگیری از گرفتگی و درد کمک کند. اگر ساعت‌های طولانی کار می‌کنید، یک میز قابل تنظیم سرمایه‌گذاری ارزشمندی است که می‌تواند به شما کمک کند راحت و موثر کار کنید.

اما چطور می‌توانیم بهترین میز لپ تاپ را از میان انواع میز لپ تاپ خریداری کنیم؟ آیا موراد خاصی هستند که باید به آن‌ها دقت کرد؟ 

بله مواردی مانند ارگونومیک بودن میز لپتاپ، قابلیت تنظیم ارتفاع آن و قابلیت خنک‌کنندگی لپتاپ از جمله مواردی هستند که شما باید هنگام خرید میز لپتاپ به آن‌ها توجه کنید. به‌علاوه قیمت، اندازه، امکانات و دوام و جنس هم اهمیت فراوانی دارند. در ادامه همه آن‌چیزی که باید در مورد آن و راهنمای خرید میز لپ تاپ بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چطور باید پشت مز لپ تاپ بنشینیم؟

سلامت شما در اولویت است! طرز درست نشستن پشت میز لپ تاپ

شما همیشه جوان نمی‌مانید! اگر الان بعد از مدت طولانی نشستن پشت لپ تاپ و کار کردن مداوم با آن، با انجام چند تمرین کششی می‌توانید دردهای خود را کنترل کنید، مطمئن نباشید که قرار است تا ابد وضع همینطور باقی بماند. اشتباه کار کردن می‌تواند آسیب‌های درازمدتی را به شما بزند به طوری که حتی مجبور باشید کار با لپ تاپ را کنار بگذارید! آیا می‌خواهید شغل فعلی خود را از دست دهید یا از کارافتاده شوید؟ پس پیش از هر چیز باید بدانید طریقه‌ی درست نشستن پشت لپ تاپ چگونه است؟

سه رکن مهم برای طرز درست نشستن پشت لپ تاپ وجود دارد که عبارتند از درست نشستن روی صندلی، زاویه مناسب قرارگیری کیبورد و فاصله مناسب با مانیتور. 

صندلی 

وقتی روی صندلی می‌نشینید باید کمرتان دقیقا به صندلی بچسبد و ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای باشد که پاهایتان به طور کامل روی زمین قرار بگیرد. اگر زاویه پشتی صندلی را بین 100 تا 110 قرار دهید و ارتفاع صندلی هم همانطور باشد که توضیح دادیم زاویه زانوها حدود 100 درجه خواهد بود. در این حالت صندلی شما در وضعیت مطلوبی قرار دارد و شما یک سوم مسیر سلامتی را پیموده‌اید. 

زاویه کیبورد 

اما زاویه کیبورد باید چگونه باشد؟ آیا شما هم عادت دارید لپ تاپ را به لبه‌ی میز بچسبانید؟ یا شاید عادت ناپسند گذاشتن لپ تاپ روی پاهایتان را دارید؟ همه‌ی این کارها غلط هستند! 

فاصله کیبورد از لبه‌ی میز باید حدود 10 تا 15 سانتی متر باشد. این اندازه دو مزیت دارد: یک شانه‌ها را در وضعیت راحتی قرار می‌دهد و دو؛ زاویه آرنج بیش از 90 درجه خواهد بود. به‌علاوه در این حالت دست و مچ کاملا صاف هستند. همه‌ی این موضوعات اهمیت یک مسئله را به طور ویژه مشخص می‌کند و آن ارتفاع میز لپ تاپ است. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در قرارگیری درست کیبورد ارتفاع هفت درجه‌ای آن نسبت به میز است که این موضوع هم به راحت‌تر بودن شما کمک زیادی می‌کند.

فاصله مانیتور

زاویه مناسب پشت میز لپتاپ

اما مرحله‌ی آخر یا فاصله‌ی مناسب با مانیتور! این موضوع تاثیر زیادی روی گردن و چشم می‌گذارد و درواقع تنظیم ارتفاع مانیتور کمک می‌کند تا چشم و گردن در ارتفاعی مناسب قرار بگیرد. دو موضوع در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است. یک اینکه فاصله چشم با مانیتور باید بین 45 تا 70 سانتی‌متر باشد و دومین فاکتور؛ فاصله‌ی بالای مانیتور با چشم باید بین 5 تا نهایت 7 سانتی‌متر باشد و نباید از این مقدار بیشتر یا از 5 سانتی‌متر کمتر باشد. 

اما چرا باید از میز لپ تاپ استفاده کنیم و استفاده از میز لپ تاپ مناسب چه مزیت‌هایی برای ما دارد؟ در قسمت بعد از مزیت‌های استفاده از لپ تاپ مناسب صحبت می‌کنیم.

مزایای میز لپ تاپ خوب

فراتر از راحتی؛ مزیت‌های انتخاب میز لپ تاپ خوب چیست؟

حتما شما هم تا به حال وسوسه شده‌اید که به جای نشستن پشت میز لپ تاپ روی تخت یا مبل بنشینید و کارتان را انجام دهید ولی بعد از مدتی با احساس درد از جایتان بلند شده‌اید! راه‌حل استفاده از استند لپ تاپ است. وسیله‌ای ارگونومیک که قابل حمل است و استفاده از آن بسیار ساده خواهد بود. البته این همه خصوصیات استند لپ تاپ نیست، اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از استند لپ تاپ داشته باشید می‌توانید صفحه‌ی ما در این مورد را ملاحظه بفرمایید. ولی چرا برخی با وجود میز لپ تاپ نمی‌خواهند پشت آن کار کنند؟ شاید به دلیل اینکه میز لپ تاپ ویژگی‌هایی که باید را ندارد و مزیت‌هایی که انتظار دارید را برآورده نکرده است. چه مزیت‌هایی را باید از میز لپ تاپ انتظار داشت؟ برای اینکه میز لپ تاپ بتواند تمام نیازهای شما را برطرف کند داشتن مزیت‌های زیر می‌تواند کمک‌کننده باشد.

امکان تنظیم ارتفاع میز، امکان تنظیم زاویه میز نسبت به افق، قابلیت خنک کردن لپ تاپ، امکان استفاده برای افراد چپ‌دست و راست‌دست از‌جمله مزیت‌هایی است که شما با انتخاب میز لپ تاپ مناسب نصیبتان می‌شود. 

تنظیم ارتفاع میز

شما تا ابد قرار نیست فقط با یک لپ تاپ کار کنید؛ پس نیاز دارید بر‌حسب شرایط ارتفاع میز لپ تاپ خود را تغییر دهید. درواقع یکی از مزیت‌های میز لپ تاپ مناسب امکان تنظیم ارتفاع است. این مزیت شما را قادر می‌سازد تا نیازی به تغییر زاویه‌ی بدن به ویژه گردن نداشته باشید در نتیجه دچار گردن درد نشوید. 

تنظیم زاویه میز 

همانطور که در بالا توضیح دادیم یکی از راه‌های درست کار کردن با لپ تاپ تنظیم ارتفاع کیبورد است. به همین منظور یکی از مزیت‌هایی که میز لپ تاپ مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد، تنظیم زاویه میز برای قرارگیری لپ تاپ است. این زاویه باید بین 0 تا 35 درجه باشد تا مانیتور لپ تاپ نسبت به چشم و گردن در بهترین موقعیت قرار گیرد.

خنک ماندن لپ تاپ

اگر در کار ادیت ویدئو یا عکس باشید یا به هر ترتیب، کار سنگینی را با لپ تاپ انجام دهید، شما هم گرمای لپ تاپ را احساس کرده‌اید. برای این موضوع که می‌تواند اثرات مخربی روی هارد لپ تاپ گذاشته و شما را راهی تعمیرگاه کند راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد؛ یکی از راه‌حل‌ها استفاده از میز لپ تاپ مناسب است. در واقع میز لپ تاپ با داشتن سوراخ‌هایی امکان تهویه هوا را فراهم می‌کند و همین امر از داغ شدن لپ تاپ جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از استند لپ تاپ و ایجاد زاویه دید بهتر

با میز لپ تاپ دیگر از اقلیت بودن رنج نمی‌برید! 

12 درصد از کل جمعیت دنیا چپ دست هستند و این موضوع، یعنی درصد کم این گروه، باعث شده اغلب امکانات اندکی در اختیارشان باشد. اما شما با انتخاب میز لپ تاپ می‌توانید این موضوع را پشت سر بگذارید. اما این امکان چطور فراهم می‌شود؟ قابلیت چرخش صفحه اصلی این امکان را برای شما فراهم می‌کند. حالا که با مزیت‌های میز لپ تاپ آشنا شدید وقت آن است که انواع میز لپ تاپ را بشناسید. 

وقتی صحبت از انواع میز لپ تاپ می‌شود می‌توان دسته‌بندی‌های متفاوتی را ارائه کرد. این دسته‌بندی‌ها براساس موارد مختلفی هستند مانند جنس یا نوع کاربرد میز لپ تاپ. در این قسمت می‌خواهیم انواع میز لپ تاپ را از هر دو منظر بررسی کنیم. جنس میز لپ تاپ می‌تواند فلزی، چوبی و پلاستیکی باشد. 

اگر بخواهیم از نظر کاربرد، انواع میز لپ تاپ را بررسی کنیم باید بگوییم انواع متفاوتی وجود دارند. مواردی مانند میز کلاسیک، دیواری، متحرک از انواع معروف میز لپ تاپ هستند که در ادامه به صورت کوتاه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

میز کلاسیک

میز کلاسیک در انواع متفاوتی در بازار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به مستطیلی ساده، U شکل و میزهای L شکل اشاره کرد. این میزها مانند میزهای تحریر بوده و طبیعتا جای زیادی را می‌گیرد. 

میز لپ تاپ دیواری

یکی از انواع معروف میز لپ تاپ که اتفاقا در سال‌های اخیر هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است، میز لپ تاپ دیواری است. این میزها بدون پایه هستند و روی دیوار نصب می‌شوند. در کنار میزهای کلاسیک لپ تاپ این مدل برای فضاهای محدود بسیار مناسب است چراکه جای کمی را می‌گیرد. 

میز لپ تاپ متحرک

در دنیایی که به طور فزاینده ای با تحرک تعریف می شود، نیاز به راه حل‌های قابل حمل روز به روز در حال افزایش است. انواع میز لپ تاپ تاشو یا پرتابل، یک وسیله کاربردی و ضروری برای افرادی است که به دنبال فضایی راحت و مناسب برای کار یا مطالعه با لپ تاپ خود هستند. این میزها به دلیل اندازه جمع و جور و وزن سبک، به راحتی قابل حمل هستند و می‌توان از آنها در هر مکانی استفاده کرد. از کافی‌شاپ‌ها گرفته تا اتاق‌های هتل، این میزها مفهوم دفتر سیار را دوباره تعریف می‌کنند و ترکیبی بی‌نظیر از قابلیت حمل و کارایی را ارائه می‌کنند. ابزاری ضروری برای کسانی که فراتر از محدودیت‌های یک دفتر سنتی به بهره‌وری نیاز دارند.

بهترین میز لپ تاپ برای استفاده به عنوان میز برای کار در محیط های نشستنی

چگونه بهترین میز لپ تاپ را انتخاب کنم؟

در حوزه فضاهای کاری ارگونومیک، انتخاب میز لپ تاپ فراتر از کاربرد صرف است – این یک سرمایه‌گذاری عاقلانه در راحتی و بهره‌وری است. بررسی گزینه‌های بی‌شمار نیازمند رویکردی دقیق است و این راهنمای خرید جامع برای تسهیل فرآیند تصمیم‌گیری آگاهانه ایجاد شده است. تا اینجا شما با مهم‌ترین انواع مدل میز لپ تاپ و مزایای استفاده از آن آشنا شدید حالا وقت آن است که بدانید چگونه می‌توانید بهترین میز لپ تاپ را انتخاب کنید. در قدم اول بهتر است لیستی از مواردی که برایتان اهمیت دارد را تهیه کنید. 

قیمت، دوام، اندازه، امکانات، کیفیت و البته نوع برند ازجمله ویژگی‌هایی هستند که لازم است به آن‌ها توجه کنید. حال اگر فاکتور قیمت را کنار بگذارید باقی مسائل روی قیمت هم تاثیر می‌گذارند. در ادامه بیایید باهم این ویژگی‌ها را دقیق‌تر بررسی کنیم.

سرمایه‌گذاری عاقلانه؛ قیمت میز لپ تاپ

شما چه بودجه‌ای برای خرید میز لپ تاپ خود در نظر گرفته‌اید؟ طبیعتا بودجه و قیمت یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که باید در مورد آن تصمیم بگیرید. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم قیمت میز لپ تاپ به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه این عوامل را با هم بررسی خواهیم کرد. در میان خیل عظیم میزهای لپ تاپ موجود در بازار میزهایی وجود دارند که اگرچه قیمت گزافی ندارند، اما با دقت طراحی شده‌اند تا بهترین عملکرد را ارائه دهند. یک خرید خوب درواقع ایجاد یک تعادل ظریف بین پرداخت هزینه‌ی مناسب و عملکرد است و تضمین می‌کند که صرفه‌جویی در هزینه کارایی را تضعیف نخواهد کرد. 

خرد جمعی؛ نظرات و رتبه‌بندی‌های کاربران

در عصر دیجیتال، خرد جمعی نظرات و رتبه‌بندی کاربران به عنوان یک ابزار قدرتمند ظاهر می‌شود. بهتر است پیش از خرید به بررسی بازخورد کاربران بپردازید. تجربیات دنیای واقعی، که از طریق بررسی‌ها برجسته می‌شوند می‌توانند، بینش ارزشمندی را در مورد عملی بودن، دوام و رضایت کلی کاربر درمورد انواع میزهای لپ تاپ ارائه دهد. استفاده از این دانش مشترک، شما را قادر می‌سازد تا بر اساس روایت‌های تجربی افرادی مانند خود بهترین تصمیم بگیرید.

طول عمری به درازی عمر انسان؛ دوام میز لپ تاپ

یکی از ویژگی‌هایی که هم روی قیمت میز لپ تاپ و هم روی کیفیت استفاده شما از میز لپ تاپ اثرگذار است دوام میزی است که انتخاب می‌کنید. تصور کنید میز لپ تاپی را بخرید که همیشه نگران آسیب دیدن آن باشید. در این صورت چگونه می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید؟ پس توجه به میزان محکم بودن میز لپ تاپی که انتخاب می‌کنید بسیار اهمیت دارد. به‌علاوه این موضوع در مورد لپ تاپ‌های قابل حمل بیشتر خود را نشان می‌دهد. چون درصورت عدم دوام، میز لپ تاپ با جابه‌جایی‌های مداوم آسیب خواهد دید. 

انتخاب اندازه مناسب برای میز لپ تاپ

جمع و جور یا جادار؛ انتخاب اندازه مناسب برای میز لپ تاپ

یکی دیگر از فاکتورهایی که اتفاقا بسیار بااهمیت است، فاکتور اندازه است. اول اینکه میز لپ تاپ باید با اندازه لپ تاپ شما همخوانی داشته باشد. به‌علاوه فضایی که در اختیار دارید هم در اندازه میز لپ تاپ موثر است. بعضی از انواع مدل میز لپ تاپ فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و برخی کمتر. پس هنگام انتخاب میز لپ تاپ باید این فاکتور را در نظر بگیرید.

امکانات در یک نگاه؛ تغییر تجربه شما با میزهای لپ تاپ

شاید با دیدن این فاکتور تصور کنید مگر از یک میز لپ تاپ می‌توان چه انتظاری داشت و قرار است چه امکاناتی را در اختیار ما قرار دهد؟ جالب است بدانید برخی از میزها امکاناتی را در اختیار استفاده‌کننده قرار می‌دهند که اتفاقا همین امکانات هم باعث افزایش قیمت می‌شود. مثلا داشتن چراغ مطالعه یا فن خنک‌کننده از جمله این امکانات هستند.

استاندارد طلایی؛ کیفیت میز لپ تاپ

یکی از فاکتورهایی که هم روی تجربه شما از استفاده از میز لپ تاپ موثر است و هم روی قیمت اثرگذار است، کیفیت ساخت میز لپ تاپ است. تصور کنید میز لپ تاپی از جنس پلاستیک داشته باشید یا میز لپ تاپی از جنس چوب مرغوب؟ آیا این دو یکی هستند؟ البته کیفیت موادی که با آن میز لپ تاپ هم ساخته شده است روی بادوام بودن آن هم اثرگذار خواهد بود. تنوع در جنس و مدل‌های مختلف میز لپ تاپ دست شما را برای انتخاب مدلی مطابق با سلیقه و البته نیز شما باز می‌گذارد. 

در نظر گرفتن شهرت برند

شهرت برند قطب نمایی است که مصرف‌کنندگان را از طریق هزارتوی گزینه‌های متعدد راهنمایی می‌کند. برای یک خرید مطمئن بهتر است از اهمیت انتخاب یک برند با کیفیت اثبات شده و رضایت مشتری آگاه باشید. کاوش در مارک‌های معروف در بازار، که به دلیل تعهدشان به مهارت و طراحی کاربر محور شناخته شده‌اند، تضمین می‌کند که شما بهترین خرید را باتوجه به نیازهایتان داشته باشید.

در بازار گسترده میز لپ تاپ، همه برندها برابر نیستند. ولی اگر به دنبال برندی هستید که به دلیل ثبات آنها در ارائه بهترین ویژگی‌ها شناخته شده است گود وود انتخاب مناسبی است. این برند از ستون‌هایی قابل اعتماد، مترادف با دوام، عملکرد و رضایت مشتری ساخته شده است. 

استفاده از میز و استند لپ تاپ برای هر محیطی حتی برای نشستن برروی زمین

فراتر از معمولی؛ گودوود تولیدکننده استثنایی میز لپ تاپ 

تا اینجا در این راهنمای خرید میز لپ تاپ سعی کردیم ضمن معرفی برخی از متداول‌ترین انواع میز لپ تاپ مزایای بهترین میز لپ تاپ را هم بررسی کنیم تا شما اساسا بدانید چرا باید یک میز لپ تاپ مناسب تهیه کنید و باید به چه فاکتورهایی هنگام خرید میز لپ تاپ توجه کنید. 

در این بخش می‌خواهیم یکی از استثنایی‌ترین مدل‌های میز لپ تاپ صحبت کنیم. اگر به دنبال میز لپ تاپی هستید که در هرجایی قابل استفاده باشد، احتمالا نام برند گودوود را شنیده‌اید. برندی که سعی کرده تا تمام ویژگی‌هایی که شما از میز لپ تاپ انتظار دارید را برآورده کند. طراحی ارگونومیک، ظاهری جذاب و زیبا، تعبیه خنک‌کننده طبیعی، چند منظوره بودن و قابلیت حمل آسان از جمله این ویژگی‌ها است. اما اساسا چرا میز لپ تاپ نشسته یا پرتابل تا این‌حد مورد توجه قرار گرفته است؟

 امروزه سبک زندگی تغییرات زیادی کرده است و شغل‌ها محدود به رفتن به یک محیط کار مشخص نیست و مشاغلی ایجاد شده‌اند که قابلیت کار کردن در هرجایی را برای ما فراهم می‌کند. مثلا من، دقیقا روی تخت خود نشسته‌ام و میز لپ تاپ نشسته گودوود را هم روی تخت گذاشته‌ام و این مطلب را می‌نویسم. شما هم ممکن است دوست داشته باشید روزهایی را در خانه کار کنید یا حتی به مکان دیگری مثل یک کافی شاپ یا محیط کار اشتراکی بروید! اینجا است که نقش میز لپ تاپ قابل حمل خود را بیش از پیش نشان می‌دهد.

طراحی ارگونومیک این محصولات علاوه‌بر اینکه شما را از شر گردن‌درد و سردرد راحت می‌کند بلکه با ظاهری زیبا به خوبی می‌تواند محیط کاری شما را شخصی‌سازی کند. دیگر چه چیزی از یک میز لپ تاپ می‌خواهید؟ همین الان سری به قسمت خرید میز لپ تاپ گودوود بزنید تا از این به بعد با بهره‌وری بالاتری کار کنید!

منبع:

https://www.thehomeoffice.in/blogs/post/a-complete-laptop-table-buying-guide-top-recommendations

سوالات متداول

مزایای خرید میز لپ تاپ چیست؟

خنک ماندن لپ تاپ، امکان تنظیم زاویه میز و لپ تاپ 

انواع میز لپ تاپ شامل چه مواردی می‌شود؟

دیواری، کلاسیک و پرتابل یا قابل حمل ازجمله معروف‌ترین انواع میز لپ تاپ هستند.

در هنگام خرید میز لپ تاپ باید به چه عواملی توجه کرد؟

جنس، قیمت، دوام، امکانات و اندازه‌ی میز لپ تاپ جزء مواردی هستند که در هنگام خرید میز لپ تاپ باید به آن‌ها توجه کنید. 

2 پاسخ

  1. من پیشنهاد میکنم هر کی که میخواد استند یا هر نگهدارنده ای بر لپ تاپ بخره واقعا فکر کنه داره یه چیز باارزش میخره و کم هزینه نکنه
    تنظیم زاویه دید توی دیر تر خسته شدن و بیشتر کار کردن خیلی تاثیر داره

    1. واقعا صبا جان حرفت کاملا درسته. مرسی که نظرتو بهمون گفتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *