بهترین میز تحریر برای اتاق کوچک

بهترین میز تحریر برای اتاق کوچک
در این مطلب میخوانید :

وقتی که اتاق و فضای کوچکی در اختیار دارید، طبیعی است که نگرانی و وسواس شما، برای انتخاب وسایل مورد نیازتان بیشتر شود. یکی از نگرانی‌ها این است که «فضای کوچکی را که در اختیار دارم؛ با انتخاب اشتباه خود کوچک‌تر نکنم.» اما دیگر نگران نباشید ما در این نوشته، نکاتی را برای شما قرار داده‌ایم که با رعایت این نکات خواهید توانست، با انتخاب یک میز تحریر مناسب، زیبایی خانه خود را دوچندان کنید.
بهترین میز تحریر برای اتاق کوچکی که در اختیار دارید، یک میز تحریر مدرن و مینیمال است. یک میز تحریر با طراحی مینیمال و رنگی خنثی، نه تنها از دید خفگی اتاق شما جلوگیری خواهد کرد؛ بلکه به زیبایی اتاق شما نیز خواهد افزود. ما امروز مهمان اتاق شما هستیم تا با هم زوایای اتاق شما را بررسی کنیم و بهترین مکان را برای قرار دادن یک میز تحریر انتخاب کنیم.

ویژگی‌های بهترین میز تحریر برای اتاق کوچک در خانه گرم شما

ویژگی‌های بهترین میز تحریر برای اتاق کوچک

اگر هنوز میز تحریرتان را انتخاب و خرید نکرده‌اید؛ پس دست نگه دارید، قبل از خرید، بهتر است نکات این مقاله را تا آخر بخوانید. اولین ویژگی یک میز تحریر برای اتاق کوچک این است که به راحتی در هر فضایی جا می‌شود و نسبت به میزهای تحریر کلاسیک مقرون به صرفه‌تر است. ابعاد میز تحریر یکی از نکات مهمی است، که باید رعایت کنید. عرض میز تحریر نباید از 60 سانتی‌متر کمتر باشد. ارتفاع نیز برحسب جثه و قد فرد تعیین می‌شود.
اگر فکر می‌کنید که می‌توان از عرض و طول این میز تحریر کاست تا فضای کمتر بگیرد. دست نگه دارید؛ واقعیت امر این است که نمی‌توان از عرض این میزها کم کرد. و باید حداقل‌ها را رعایت کرد. چون آرنج شما هنگام کار و مطالعه باید به طور کامل روی میز قرار بگیرد و در هوا معلق نباشد. در غیر این‌صورت؛ مچ مجبور می‌شود که برای متعادل نگه داشتن دست متحمل فشار بیشتری شود؛ در نتیجه به مرور زمان دچار آسیب خواهید شد.

میز تحریر سایز کوچک گود وود احتمالا یک گزینه ایده‌آل برای شما خواهد بود. برای خرید میز تحریر و آشنایی با مشخصات انواع میز تحریر گود وود به صفحه این محصول مراجعه کنید تا بتوانید انتخاب دقیق‌تری انجام دهید، که بعداً موجب پشیمانی شما نشود.

نکات مهم انتخاب مکان مناسب برای میز تحریر در اتاق کوچک

به‌کارگیری برخی استراتژی‌ها فضای کوچک شما را به دنیای بزرگ بهره‌وری تبدیل می کند.

  • در قدم اول، وسایل قدیمی و اشیایی که را که نیاز ندارید از دسترس خود خارج کنید. نیازهای خود را اولویت‌بندی کنید؛ از خود بپرسید که بین یک بوفه و میز تحریر کدامیک را بیشتر ترجیح می‌دهید؟ کدامیک برای شما کاربرد بیشتری دارد؟
  • میزهای پاتختی را از اطراف تختخواب خود بردارید و جای آن یک میز تحریر قرار دهید.
  • اگر میز تحریری انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد؛ مطمئن باشید میز تحریر نیز می‌تواند به اندازه آباژورهای ایستاده اتاق شما را زیبا کند.
  • قبل از خرید میز تحریر حتما فضایی که قرار است میز تحریر خود را در آن قرار بدهید، را دقیق انتخاب کنید و یک اندازه‌گیری درست نیز از این فضا داشته باشید.
  • استفاده از راهرو، فضای زیرپله‌، گوشه اتاق، یک فضای پرت، همگی، می‌توانند به طور معجزه‌آسایی این میز ضروری را در خود جای دهند.
  • اگر گوشه‌های نامتقارن و نامنظمی در اتاق خود دارید، احتمال اینکه بتوانید برای آن، میز مناسب بیابید کم است. پس می‌توانید سفارش یک میز متناسب با آن فضا را بدهید و به راحتی از آن قسمت استفاده کنید.
  • اگر پنجره‌‌ای در اتاق دارید؛ می‌توانید از لبه آن به عنوان پایه میز تحریر استفاده کنید.
  • میزهای چوبی کلاسیک حتی اگر کوچک هم باشند گزینه خوبی برای اتاق‌های کوچک نیستند چون هم سنگین هستند و هم قطر و ضخامت چوبی که در این میزها به کار رفته است، زیاد است.
  • اگر میز تحریر دارید؛ بالای این میز، یک شلف دیواری نصب کنید و از فضای عمودی دیوار نیز استفاده کنید.
  • دقت کنید که صندلی نیز به اندازه میز تحریر جاگیر است. پس در انتخاب صندلی خود نیز دقت کنید. سایز صندلی و میز تحریر خود را با هم، هماهنگ کنید.

واقعیتی که وجود دارد این است که همه ما در حال حاضر شرایط یکسانی داریم و همه محکوم به زندگی در فضاهای کوچک شده‌ایم. پس خیلی برای خرید میز تحریر کوچک تردید نداشته باشید؛ اطرافیان شما نیز درک منطقی از کار شما خواهند داشت و حتی ممکن است از شما ایده هم بگیرند.

انواع میز تحریر برای اتاق و فضاهای کوچک

انواع میز تحریر برای اتاق کوچک

میز تحریر وسیله‌ پرکاربرد، یک اتاق است که نمی‌توان آن را به خاطر کمبود فضا حذف کرد. در واقع میز تحریر یک دارایی عالی برای خانه شما می‌باشد. در زیر انواع میز تحریر را در اختیار شما گذاشته‌ایم. تا بهترین میز تحریر خود را انتخاب کنید.

میز تحریر کنجی یا ال

این میز، جزو میز تحریرهای پرطرفدار می‌باشد. کع در دو طرف گوشه‌های دیوار قرار می‌گیرد و بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند، کارایی را که نیاز دارید؛ ارائه می‌دهد.

میز تحریر تاشو

یکی از مدل‌های میز تحریر برای فضاها و اتاق‌های کوچک، میز تحریر تاشو است؛ که توانسته است طرفدارن زیادی برای خود دست و پا کند. میز تحریر تاشو، قابلیت تا شدن و جمع‌شدن را دارد. به‌طوری که قسمت صفحه‌ رویی این میز از وسط تا شده و سپس پایه‌های آن که معمولاً فلزی هستند، در زیر صفحه میز جمع می‌شوند.

 این میز بعد از جمع شدن، فضای بسیار کمی را برای نگهداری نیاز دارد. و از نظر جنس، رنگ و مدل تنوع زیادی دارد و دست شما برای انتخاب باز است. 

اگر میز تحریر تاشو، پایه های کوتاهی داشته باشد؛ به میز تحریر زمینی، تغییر نام پیدا می‌کند. این میز همه مشخصات میز تحریر تاشو را دارد. تنها تفاوت این است که زمانی که، بر روی زمین نشسته‌اید؛ می‌توانید از این میز استفاده کنید. پس به صندلی نیازی ندارید. بعد از تمام شدن کار خود نیز می‌توانید پایه های آن را جمع کرده و به راحتی آن را زیر تخت یا کنار کمد جا دهید. نسبت به میز تحریرهای دیگر قیمت پایین‌تری دارد. هر دوس این مدل میز تحریرها به دلیل ساختاری که دارند کشو و قفسه ندارند.

میز تحریر دیواری

میز تحریر دیواری، را علاوه بر اتاق، می توان در راهرو، گوشه سالن پذیرایی و حتی پشت در قرار داد. این میز تحریر به دیوار متصل می شود. این میزها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما، زمان‌هایی که به میز تحریر نیازی ندارید، می‌توانید آن را جمع کنید. در این حالت صفحه میز به دیوار می‌چسبد و بخشی از دیوار باقی می‌ماند.
یکی از ایرادات این میز تحریر این است که به دلیل نداشتن پایه، نمی‌تواند وزن زیادی را تحمل کند، قابلیت تغییر مکان ندارد و ثابت است. و برای نصب نیاز به سوراخ کردن دیوار دارد. از این‌رو برای افرادی که مجبور به اسباب‌کشی هستند؛ گزینه چندان مناسبی نیست.
میز تحریر ایستاده، نوعی میز تحریر دیواری می‌باشد. و تمامی ویژگی‌های میز تحریر دیواری را دارد. تفاوتی که بین این دو میز وجود دارد این است که ارتفاع میز تحریر ایستاده، بیشتر از میز تحریر دیواری می‌باشد. و نمی توان برای آن از صندلی‌های معمولی استفاده کرد. به نظر می‌رسد این نوع میزها در واقع به اشتباه نام میز به خود گرفته‌اند. می‌توان این نوع میزها را فقط یک شلف دیواری تاشو دانست.

میز تحریر دیواری تاشو

میز تحریر دیواری تاشو، هم ویژگی‌های میز تحریر تاشو را دارد و هم از ویژگی‌های میز دیواری بهره می‌برد. تفاوتی که این میز با میز تاشو دارد این است که این میز ثابت است. و برخلاف میز تحریر دیواری پایه دارد که به کمک لولاهایی که در قسمت پایه قرار گرفته‌اند، قابلیت جمع شدن را به این میز می‌دهند.

میز تحریر توکار

اگر شما در اتاق خود یک فرو رفتگی داشته باشید میز تحریر توکار، می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. به عنوان مثال می توانید بخشی از کمد دیواری اتاق خود را تغییر کاربری بدهید؛ و در درون آن یک میز تحریر توکار قرار دهید. به صورتی که در هنگام نیاز به میز خود، با باز کردن در این کمد دیواری میز تحریر خود را داشته باشید و زمانی که کار و مطالعه شما پایان یافت، در کمد دیواری خود را ببندید تا ظاهر و نظم اتاق شما مثل قبل شود.
میز تحریر توکار نیاز به کمی تعمیرات در داخل اتاق شما خواهد داشت. البته شاید که بخواهید غیر از میز تحریر، در بقیه قسمت‌های اتاق خواب خود نیز تغییراتی انجام دهید؛ توصیه ما این است که قبل از انجام این کار، یک بررسی و آشنایی جزئی با سبک دکوراسیون مورد علاقه خود، داشته باشید. عکس های زیادی وجود دارد، که می‌توانید با دیدن آنها ایده بگیرید.
برای من که یک مستاجر هستم، بهترین میز تحریر، میزی است که در عین سادگی، زیبا و مدرن هم باشد. جدیداً یاد گرفته‌ام که به این نوع سبک می‌گویند سبک مینیمال! این میز باید با یک طراحی ساده و شیک و یک رنگ خنثی به خوبی با هر دکوراسیون و هر متراژ از خانه‌ای که من مجبور به اسباب کشی هستم، هماهنگ باشد. قابل حمل و سبک و در عین حال محکم و بادوام هم باشد.

گود وود؛ انتخاب ایده‌آل میز تحریر برای اتاق‌های نقلی

میز تحریر برای اتاق کوچک

هدف ما از این مقاله، رساندن این پیام به شما بود؛ که وقتی فضای کوچکی در اختیار دارید سعی کنید انتخاب‌های شما مینیمال‌تر باشند. با زیبایی که میزهای تحریر با طراحی‌های مینیمال دارند، بر زیبایی خانه شما افزوده خواهد شد. همه میز تحریرهایی که گفته شد، می‌توانند در زمان و مکان مناسب برای شما بهترین میز تحریر باشند. برای مطالعه بیشتر در زمینه میز تحریر از شما دعوت می‌کنیم، مقاله بهترین میز تحریر را از دست ندهید. انتخاب در دستان شماست.

سوالات متداول 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از انتخاب و خرید میز تحریر، رعایت کنیم چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که لازم است، قبل از خرید میز تحریر رعایت کنید، اندازه‌گیری دقیق فضایی است که قرار است میز تحریر خود را در آن قرار بدهید.

آیا میز تحریر دیواری خوب است؟

یکی از ایرادات این میز تحریر این است که به دلیل نداشتن پایه، نمی‌تواند وزن زیادی را تحمل کند.

چگونه می‌توان از فضای طولی و عمودی دیوار استفاده کرد؟

با قرار دادن شلف‌هایی بر روی دیوار با فاصله مناسب از زمین؛ می‌توان از این شلف‌ها به عنوان یک کتابخانه یا قفسه استفاده و یک فضای نگهداری جدیدی به فضای خانه و اتاق اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *