از 28 اردیبهشت تا پایان 1 خرداد، به ازای هر یک میلیون خرید 100 هزار تومان تخفیف بگیرید!

کنکوری ها به جز کتاب و جزوه چه چیزی احتیاج دارند؟

کنکوری‌ها به جز کتاب و جزوه چه چیزی احتیاج دارند؟
در این مطلب میخوانید :

همه ما می‌دانیم که کنکور نقش مهمی در آینده فرزندان ما دارد؛ برای همین با صرف هزینه‌های زیاد و با فراهم کردن امکانات تحصیلی مانند بهترین کتاب‌های کمک درسی و کلاس‌های کنکور، فرزندانمان را برای درس خواندن اصولی و با کیفیت و داشتن یک آینده شغلی مناسب حمایت می کنیم. اما باید به این نکته مهم توجه کنیم که در کنار کتاب و جزوه مسائل دیگری نیز هستند که با وجود رعایت آنها، سطح کیفی درس خواندن فرزندان ما، برای کنکور تغییر و تقویت پیدا خواهد کرد. مسائلی مانند فضای کافی برای مطالعه، خواب مناسب، تغذیه سالم و لوازم التحریر مختص کنکور، مکمل درس و کتاب فرزندان ما هستند تا شرایط مطالعه را برای فرزند کنکوری ما ساده‌تر کنند. 

اگر شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که کنکوری ها به جز کتاب و جزوه به چه چیزی نیاز دارند؟ اما به جواب مناسبی دست نیافته‌اید، با ما همراه باشید تا در این مقاله با این موارد و تاثیر شگرف و مثبت این مسائل در نتیجه کنکور بهتر آشنا شویم.

وسایل ضروری و مختص کنکوری ها 

بعضی از لوازم نوشت افزار همیشه همراه محصلان هستند و فرقی نمی‌کند که آنها دانش‌آموز پایه ابتدایی باشند یا دانشجوی مقطع دکتری. این سه مثلث جدایی‌ناپذیر، دفتر، مداد و پاک‌کن، همراه همیشگی دانش‌آموزان هستند. اما برخی از لوازم‌التحریر مختص کنکوری‌ها است که هم در زمان مطالعه و هم زمان امتحان کنکور برای آنها از ضروریات است. در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره کرده‌ایم. 


کتابخانه 

وجود یک کتابخانه در اتاق مطالعه یک کنکوری لازم است. چون بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یک داوطلب کنکور، کتاب برای خواندن و مطالعه دارد. در صورت نبود کتابخانه مناسب، فرزند شما بین کتاب‌ها و جزوه‌ها گم خواهد شد. 


چراغ مطالعه

برای داشتن نور کافی به هنگام مطالعه، وجود چراغ مطالعه ضروری است. بهتر است این چراغ مطالعه، گردنی انعطاف پذیری داشته باشد که بتوان نور را با چرخاندن گردنی، روی کتاب تنظیم کرد. وجود یک لامپ LED  و مات که چشم به هنگام ساعت‌ها مطالعه اذیت نشود نیز ضروری است.


مداد و جامدادی

جامدادی وسیله کاربردی است که می‌تواند لوازمی مانند مداد و خط‌کش و … را در خود جای دهد و از بهم ریختگی فضای مطالعه جلوگیری کند. 

مداد به هنگام مطالعه ابزار جدانشدنی از یک کنکوری است. همچنین برای تست زدن نیز اصلی‌ترین ابزار است. بهتر است که سطح نوک مداد تست‌زنی پهن‌تر از مداد‌های معمولی و از نوع B2 باشد که با یک‌بار چرخش خانه‌ پاسخنامه را پر کند. لازم به ذکر است که همراه مداد، اهمیت کیفیت پاک‌کن را نیز دست کم نگیرید، پاک‌کن با کیفیت، ردی از مداد بر روی برگه امتحان باقی نمی‌گذارد.


نشانگر کتاب 

نشانگر کتاب وسیله‌ای است که یادآوری می‌کند که یک کتاب تا کجا مطالعه شده است. با داشتن این وسیله یک داوطلب کنکور از گشتن بین صفحات کتاب و هدر دادن زمان خود جلوگیری می‌کند.


میز تحریر

بی‌شک مهم‌ترین نیاز یک دانش آموز کنکوری، برای مطالعه به جز کتاب و جزوه، یک میز تحریر است. با وجود یک میز تحریر، محل مطالعه یک کنکوری مشخص می شود. وجود یک مکان مطالعه ثابت باعث تمرکز بیشتر ذهن می‌شود.

امسال که قرار است فرزند شما در کنکور 1403 حماسه آفرینی کنید پس بهتر است برای او یک میز تحریر خاص در نظر بگیرید، یک میز تحریر خاص می‌تواند حسی خاص همراه با اعتماد به نفس برای فرزند شما داشته باشد. برای آشنایی با این میز تحریر به مقاله خرید میز تحریر مراجعه کنید.

محصولاتی از گود وود که برای موفقیت کنکوری ها تاثیرگذار است

کنکور این آزمون سرنوشت ساز، که نتیجه ۱۲ سال تلاش یک دانش آموز است، به یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است. اما گود وود برای رفع نگرانی خانواده‌ها، با ارائه تعدادی ابزار مناسب، برای موفقیت و مطالعه بیشتر و بهتر مطالب درسی، به کمک دانش آموزان آمده است. که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم.

برای آشنایی بیشتر با محصولات گود وود و خرید این محصولات به سایت گود وود مراجعه کنید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.


 میز تحریر و صندلی 

گود وود با ارائه یک صندلی مناسب و میز تحریری خاص با یک طراحی ارگونومیک، امکان نشستن‌های طولانی مدت پشت میز و ساعت‌ها مطالعه، بدون گردن درد و کمر درد را در اختیار دانش آموزان قرار داده است. اگر هنگام درس خواندن و مطالعه، گردن درد دارید به سراغ مقاله گردن درد به هنگام مطالعه بروید و با دلایل این درد آشنا شوید. 


نگهدارنده کتاب

بعد از میز تحریر مهم‌ترین وسیله برای کنکوری‌ها، نگهدارنده کتاب (کتاب یار) است که به هنگام مطالعه یا خلاصه‌نویسی دروس تخصصی می توان از این وسیله استفاده کرد. این نگهدارنده با داشتن گیره‌هایی، کتاب را به راحتی نگه می‌دارد و دیگر نیازی به درگیر شدن به ورق خوردن‌های ناگهانی برگه‌های کتاب نیست. برای آشنایی بهتر و خرید این محصول به صفحه نگهدارنده کتاب مراجعه کنید. 


استند رومیزی مداد 

با استفاده از این استند به راحتی می‌توان انواع مدادها و خودکارهای رنگی مورد نظر را جلوی دید روی میز تحریر قرار داد و از نظم میز لذت برد. 

سبک زندگی کنکوری برای رسیدن به پایان ماراتن کنکور

یک کنکوری مانند یک ورزشکار برای موفقیت نیاز به یک سبک زندگی خاصی دارد که با سبک زندگی افراد عادی متفاوت است. کنکوری‌ها باید ساعت‌ها درس بخوانند و مطالب را به خاطر بسپارند، که این امر میسر نیست مگر اینکه از ذهن و جسم خود مراقبت کنند. با داشتن یک سبک زندگی سالم به راحتی می‌توان به این امر مهم دست یافت. در زیر به برخی از این موارد مهم اشاره کرده‌ایم.

  • مکان مطالعه و میز دانش آموز باید مرتب و منظم باشد چرا که شلوغی محیط باعث حس کلافگی و آشفتگی ذهنی می‌شود.
  • حداقل خواب یک کنکوری ۶ ساعت و حداکثر آن 8 ساعت خواب است. خواب کافی به تقویت حافظه و یادگیری بهتر کمک می‌کند.
  • تغذیه اثر قابل ملاحظه ای روی حافظه و همین طور یادگیری دروس دارد. مغز برای درک مطالب درسی و حل سوالات به انرژی نیاز دارد که این انرژی از مواد غذایی گرفته می‌شود. 
  • آب به اندازه کافی مصرف شود تا اکسیژن رسانی به مغز درست انجام شود. 
  • به عنوان تنقلات می‌توان آجیل یا شکلات تلخ بالای 75 درصد استفاده کرد. شکلات تلخ برای حافظه مفید است. 
  • برای حفظ تعادل قند خون در بدن، به جای 3 وعده‌ سنگین می‌توان از تعداد وعده‌های بیشتر و سبک‌تر استفاده کرد.

در پایان بهتر است این را اضافه کنیم که در دوره آمادگی برای کنکور، اهمیت و ارزش رعایت سبک سالم زندگی از اندازه تلاش در مطالعه و درس خواندن کمتر نیست. موفقیت در کنکور علاوه بر درس خواندن به تغذیه، خواب، سلامت جسمانی و …   بستگی دارد. پس مربی فرزند خود باشید و با تلاش در زمینه اصلاح سبک زندگی فرزند خود او را برای یک رویارویی عظیم با این ماراتن آماده کنید.  

سوالات متداول

محصولات گود وود برای کنکوری‌ها کدامند؟

میز تحریر، صندلی، نگهدارنده کتاب، استند رومیزی

برای خرید از سایت گود وود چه راهکارهایی وجود دارد؟

شما بعد از ورود به سایت گود وود، می‌توانید به آسانی به صفحه محصول مورد نظر خود بروید و پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهید و سپس کالای خود را دریافت کنید.

خواب مناسب چه تاثیری بر یادگیری دارد؟

خواب کافی و مناسب به تقویت حافظه و یادگیری بهتر دانش آموزان کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *